Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Wycieczka do Warszawy

W dniach 16-17 maja uczniowie Technikum nr 4 Transportowego uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej do Warszawy. Organizatorem wyjazdu był Urząd Transportu Kolejowego. W wyjeździe udział wzięli: Kamil Cieszewski 2KT, Kamil Melich 3KT, Mateusz Ściborowski 3KT, Dominik Hano 4KT Maciej Kajzer 4KT. Opiekunem grupy była mgr inż. Jolanta Musialik.

W programie dwudniowej wycieczki była wizyta w Urzędzie Transportu Kolejowego połączona z prezentacją zakresu pracy oraz struktury działania Urzędu. Uczniowie odwiedzili  Wydział Transportu Politechniki Warszawskiej wraz z pracowniami tematycznymi. Niewątpliwą atrakcją była możliwość zwiedzenia Centrum Serwisowego Pendolino Alstom na Grochowie oraz nastawni na grupie „przybycia” stacji Olszynka Grochowska. Pierwszy dzień pobytu w Warszawie zakończył się wieczornym spacerem uliczkami Starówki.

Atrakcją drugiego dnia wycieczki była wizyta w Muzeum Techniki  oraz późniejsza podróż Warszawską Koleją Dojazdową (WKD) i składem EN94 w ostatnich dniach jego eksploatacji.