WIELKOPOSTNE REKOLEKCJE SZKOLNE

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> WIELKOPOSTNE REKOLEKCJE SZKOLNE

W dn. 29. 02 – 02. 03 2016 r. uczniowie Technikum nr 5 Samochodowo – Mechatronicznego, Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 7 Samochodowo – Mechatronicznej oraz VIII LO im. C.K. Norwida i Technikum nr 4 Transportowego, uczestniczyli w szkolnych rekolekcjach wielkopostnych. Spotkania rekolekcyjne prowadził ks. dr Marian Szymonik. Nad całością czuwał ks. dr Grzegorz Noszczyk - proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa. Motywem przewodnim tegorocznych rekolekcji było miłosierdzie. W pierwszym dniu, po spotkaniach w szkole, młodzież uczestniczyła w nauce rekolekcyjnej i Drodze Krzyżowej.

W drugim dniu, w oparciu o świadectwo koordynatorki wolontariatu Hospicjum św. Tomasza Apostoła w Sosnowcu pani Małgorzaty Leśniewskiej, rozważana była tematyka choroby, cierpienia i przemijania. Dopełnieniem dnia był seans filmowy w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Ukoronowaniem wspólnych spotkań było nabożeństwo pokutne z okazją do spowiedzi i uroczysta Msza święta odprawiona przez ks. dr Grzegorza Noszczyka. Na zakończenie, ks. rekolekcjonista udzielił odpustu zupełnego.