Warsztaty na Wydziale Nauk o Ziemi UŚ

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Warsztaty na Wydziale Nauk o Ziemi UŚ

Kolejny raz uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego. Klasy trzecie, tym razem po szkole podstawowej,  miały przyjemność uczestniczyć w dniu 13 kwietnia w zajęciach dotyczących prognozowania pogody i geologii. Oba zagadnienia okazały się bardzo interesujące dla naszych uczniów. Opinia, że to były "najfajniejsze warsztaty w jakich dotąd brali udział" jest bardzo budująca. Mogli oni pracować na oryginalnych mapach synoptycznych, obserwować zmieniającą się pogodę w stanie rzeczywistym a także rozpoznawać skały i odnajdywać ich zastosowanie w życiu codziennym. Dlatego korzystając z okazji zajęli się prognozowaniem pogody na najbliższe dni, w tym Święta Wielkanocne (będzie chłodno!). Bardzo życiowe tematy okazały się strzałem w dziesiątkę! Na zakończenie zajęć odwiedziliśmy Muzeum Nauk o Ziemi gdzie uczniowie podziwiali okazy skamieniałości, halogenki, węglany, borany i wiele innych okazów z Polski i ze świata.