VI Festiwal "Kolej w miniaturze

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> VI Festiwal "Kolej w miniaturze

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią,  w dniach  23-24 kwietnia ponownie gościliśmy w  murach Technikum nr 4 Transportowego entuzjastów i miłośników świata kolei. Nasza szkoła była współgospodarzem, wraz ze Stowarzyszeniem Miłośników Kolei oraz Urzędem Miasta Sosnowiec, szóstej edycji Festiwalu „Kolej w miniaturze”. To wielkie święto pasjonatów kolejnictwa,  podczas którego wystawcy prezentują swe modelarskie i kolekcjonerskie dokonania. W tych dniach odwiedzają naszą szkołę prawdziwe tłumy. Wielkie, modułowe makiety linii kolejowej ze stacjami i bocznicami z licznie jeżdżącymi pociągami wyglądem odpowiadającymi poszczególnym epokom historycznym były prawdziwą  atrakcją festiwalu. W tym roku goście mogli obejrzeć dużą, segmentową makietę, która powstała  z połączenia prac modelarzy z kilku miast. Wśród twórców makiety byli  również nasi obecni uczniowie oraz absolwenci szkoły.  Zwiedzający podziwiali piękno i precyzję wiernie odwzorowanych lokomotyw,  wagonów i stacji kolejowych z różnych epok. Uczestnicy festiwalu mieli okazję również samodzielnie poprowadzić miniaturowy pociąg i sterować ruchem kolejowym, wykonywać manewry na stacji.  Mogli również zasiąść w symulatorze jazdy w prawdziwej kabinie lokomotywy elektrycznej EU0. Symulator ten,  z dumą prezentowali i obsługiwali nasi uczniowie z klas kolejowych. Olbrzymią grupę zwiedzających stanowiły  jak zawsze dzieci, które chętnie uczestniczyły w zajęciach plastycznych i składały proste modele pociągów. Mnóstwo wrażeń, niezapomniane przeżycie! Do zobaczenia za rok!

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii zdjęć z VI Festiwalu "Kolej w miniaturze"