V Rajd Niepodległości

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> V Rajd Niepodległości

9 listopada 2021 roku uczniowie klas 1KT i 1ET wraz z opiekunami - panią Anną Zoń i panią Gabrielą Szołtys - uczestniczyli w V Rajdzie Niepodległości Wokół Trójkąta Trzech Cesarzy. Celem wyjścia było dotarcie do historycznego miejsca pogranicza Trójkąta Trzech Cesarzy i wspólne, uroczyste obchody 103. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Przemierzanie trasy rajdu było okazją nie tylko do refleksji na temat bohaterskiej przeszłości naszego kraju, ale również do podziwiania zabytków Sosnowca i rozkoszowania się piękną jesienną pogodą. Młodzież naszego Technikum uczestniczyła w  spotkaniu z przedstawicielami Urzędu Miasta i złożyła kwiaty pod pamiątkowym obeliskiem. Zwieńczeniem uroczystości był wspólny śpiew patriotycznych pieśni przy ognisku.