V Konkurs Wiedzy Lotniczej „Latająca Miotła Baby Jagi”

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> V Konkurs Wiedzy Lotniczej „Latająca Miotła Baby Jagi”

W dniu 4 marca 2016 r. sześcioro uczniów z klasy 4GT oraz 3GT Technikum nr 4 Transportowego uczestniczyło w ogólnopolskim V Konkursie Wiedzy Lotniczej „Latająca Miotła Baby Jagi”. Jest to konkurs, którego od początku organizatorem jest Technikum nr 4 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Bytomiu. Jego celem jest propagowanie wiedzy lotniczej wśród młodzieży a także integracja szkół prowadzących kształcenie związane z tą tematyką.

W tegorocznej edycji rywalizowały ze sobą drużyny z Sosnowca, Bytomia, Gliwic oraz także z Dęblina i Malborka.

Uczestnicy turnieju odpowiadali pisemnie oraz ustnie na pytania  z różnych dziedzin wiedzy lotniczej. W tym etapie konkursu reprezentanci naszej szkoły zajęli 8 oraz 10 miejsce. Uczniowie musieli wykazać się znajomością historii lotnictwa, zagadnień prawa lotniczego czy też fachowego słownictwa.

W drugim etapie konkursu uczniowie sklejali oraz oblatywali modele samolotów. W tej dziedzinie nasi młodzi pasjonaci lotnictwa z klasy 4GT okazali się bezkonkurencyjni i zajęli pierwsze miejsce. Uczniowie klasy trzeciej uplasowali się tuż za podium, zajmując miejsce czwarte.

Opiekunem grupy była p. Aleksandra Kutrzyk-Nykiel.

Gratulujemy wyników,  życzymy rozwijania swoich pasji i dalszych sukcesów!