Uroczystość zaprzysiężenia Młodzieżowych Radnych Miasta Sosnowca

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Uroczystość zaprzysiężenia Młodzieżowych Radnych Miasta Sosnowca

W dniu  27 marca 2017  roku odbyło się uroczyste zaprzysiężenie na młodzieżowych radnych Miasta Sosnowca IX kadencji. Przedstawicielem Technikum nr 4 Transportowego został uczeń klasy 2 ST Piotr Sułkowski. Podczas sesji inauguracyjnej młodzieżowi radni złożyli ślubowanie, a następnie wybrali Prezydium. Przed radnymi ciekawa i z całą pewnością pełna wrażeń i przedsięwzięć kadencja. Młodzieżowa Rada Miasta jest organem apolitycznym, który inicjuje działania dotyczące życia młodych ludzi w mieście,  w szczególności w zakresie nauki, kultury i sportu. Radni wybierani są przez uczniów wszystkich typów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, a ich kadencja trwa 2 lata.

Pliki do pobrania:
PDF icon skanowanie0001.pdf692.05 KB