Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Uroczystość pożegnania maturzystów Technikum nr 4 Transportowego i VIII LO im. C.K. Norwida

Ostatni Dzwonek to zawsze jedna z najważniejszych uroczystości roku szkolnego.
I tym razem ten dzień zapisał się niezwykłą atmosferą w historii naszych Szkół. Główne spotkanie odbyło się podobnie jak w poprzednich latach w Sali Koncertowej Szkoły Muzycznej w Sosnowcu dnia 29 kwietnia 2016. Zebrali się w niej absolwenci wszystkich szkół Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, by w obecności Pana Dyrektora Centrum  Jacka Górskiego, Pana Wiceprezydenta Sosnowca Krzysztofa Haładusa, Pani Naczelnik Wydziału Edukacji Wiesławy Konobrodzkiej, oraz wielu innych zacnych Gości, a także swoich dyrektorów, wychowawców, nauczycieli i  rodziców odebrać zasłużone świadectwa z wyróżnieniem i wiele innych nagród. Szczególną nagrodą „Primus Inter Pares” uhonorowano uczniów, którzy uzyskali najwyższe średnie wśród swoich rówieśników i zasłużyli na wyjątkowe miejsce w gronie Absolwentów. Najlepszych uczniów nagrodzono również Złotymi Indeksami.  Dyplomy, okolicznościowe statuetki, książki oraz czerwone róże wręczono tegorocznym Absolwentom za ich osiągnięcia  naukowe, artystyczne, sportowe i społeczne, a najbardziej zaangażowani  w pracę Szkół rodzice otrzymali z rąk Pana Dyrektora Listy Gratulacyjne. Artystyczną oprawę tej uroczystości dopełnił występ szkolnego zespołu z Technikum nr 4 Transportowego z brawurową muzyczną interpretacją znanych utworów. Na zakończenie w niezwykłej atmosferze pożegnali się ze wszystkimi Absolwenci VIII Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida, wręczając Panu Dyrektorowi Jackowi Górskiemu oraz Pani Dyrektor Ewie Bartosińskiej własny obraz z odciśniętymi dłońmi wraz z mottem Patrona Szkoły, które popłynęło ze sceny  jako manifest, głośne wołanie do świata:
Ludzie, pokój czyniący, chwyćcie się za ręce!

Następnie Absolwenci przeszli do swoich szkół, aby odbyć  spacer przy dźwiękach ostatniego dzwonka, spotkać się z młodszymi kolegami na szkolnych apelach
i odebrać zasłużone świadectwa ukończenia swojego Technikum, a inni Liceum.

Gratulujemy serdecznie wszystkim Absolwentom i życzymy Wam wspaniale zdanej matury!