Uczniowie Technikum nr 4 na Dniach Otwartych Zajezdni Będzin

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Uczniowie Technikum nr 4 na Dniach Otwartych Zajezdni Będzin

Dnia 24.09.2016 na terenie Zajezdni Tramwajowej R-1 Będzin odbył się Dzień Otwarty. W tym roku Dni Otwarte były obchodzone wraz z 85-rocznicą połączenia torami tramwajowymi okręgów Śląskich oraz Zagłębiowskich (linia nr 15). Tradycyjnie obchody tego dnia rozpoczęła Parada Tramwajów z zajezdni zlokalizowanej w Katowicach Bogucicach. Wśród obsługi konduktorskiej tramwajów specjalnych znaleźli się też nasi uczniowie, a mianowicie: Mateusz Kiecka z klasy 1KT, Kamil Milewski oraz Tymoteusz Muszala z klasy 2 KT. Zdjęcia wykonali uczniowie: Mateusz Hołdowicz oraz Adrian Półtorak z klasy 2KT. W paradzie uczestniczyły wszystkie typy tramwajów, od najstarszej ,,Enki”,  aż po ubiegłoroczne najnowsze nabytki Tramwajów Śląskich. Parada na teren zajezdni wjechała po godzinie jedenastej, tym samym uroczyście rozpoczynając obchody tego dnia. Tramwaje Specjalne pękały w szwach, przywożąc zainteresowanych mieszkańców Zagłębia. Po zakończeniu parady tramwaje te otrzymały specjalne rozkłady jazdy, tak by sprawnie odwozić do domów mieszkańców Będzina, Czeladzi, Dąbrowy Górniczej oraz Sosnowca. Na terenie zajezdni, jak co roku, była możliwość poprowadzenia pod okiem instruktora zabytkowego Tramwaju nr 2. Można było sobie również wybić pamiątkową monetę i przejechać tramwajem przez myjnię. Dni Otwarte dawały także możliwość zobaczenia poszczególnych części pojazdu czy manewru podnoszenia tramwaju na specjalnych podnośnikach. Imprezie towarzyszyły konkursy, w których nagrodami były gadżety oraz maskotki Tramwajów Śląskich. Już dziś zachęcamy wszystkich do udziału w przyszłorocznej edycji imprezy, która odbędzie się w Gliwicach.