Tydzień Zdrowia z HUMANITAS

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Tydzień Zdrowia z HUMANITAS

Uczniowie naszej szkoły z klas 3ET, 3KT, 4BP i 4AP w dniach 7-8 lutego uczestniczyli w wykładach odbywających się w ramach Tygodnia Zdrowia. Organizatorem tego wydarzenia była Wyższa Szkoła Humanitas. Ludzkie zdrowie to najcenniejszy skarb -te często powtarzane słowa sprawiają, że zadajemy sobie pytania: jak zadbać o prawidłowe żywienie, jak ustrzec się przed chorobami cywilizacyjnymi, jak zachować równowagę we współczesnym świecie. Sosnowiecka uczelnia zaprosiła młodzież na cykl zajęć poświęconych promocji zdrowego stylu życia, podczas których eksperci z zakresu psychologii, elektroradiologii i dietetyki wyjaśniali wszelkie wątpliwości i odpowiadali na najbardziej nurtujące pytania z zakresu tej tematyki. Nasi uczniowie uczestniczyli m.in. w debacie Wartość życia. Wartość profilaktyki zdrowotnej, której moderatorem była Pani Katarzyna Stachowicz - To dzięki jej akcjom i działaniom - wprowadzono w Polsce refundację profilaktycznej mastektomii dla kobiet zagrożonych nowotworem piersi. Ponadto uczniowie wysłuchali prelekcji przedstawiciela Narodowego Funduszu Zdrowia na temat Profilaktyki zdrowotnej w ramach powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego, przypomnieli sobie, jakie zasady obowiązują podczas udzielania pierwszej pomocy.