TEATR - dodajemy do ulubionych

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> TEATR - dodajemy do ulubionych

Niecodzienną okazję do spotkania z wybitnym reżyserem, dramaturgiem i dramatopisarzem mieli uczniowie naszego Technikum, którzy 11 lutego wybrali się do Teatru Śląskiego w Katowicach. W ramach działającego tam od ponad 20 lat Studium Wiedzy o Teatrze młodzież uczestniczyła w rozmowie z Panem Jakubem Roszkowskim, który przygotowuje teatralną adaptację Potopu H.Sienkiewicza. Prace nad spektaklem właśnie się rozpoczęły, zatem uczniowie z klas 1BG i 3KT byli świadkami rodzenia się artystycznego pomysłu. Reżyser zdradzał kulisy swojej pracy i szczegółowo omawiał koncepcję przedstawienia, które z pewnością będzie sporym wydarzeniem artystycznym na kulturalnej mapie regionu. Młodzi ludzie, zgromadzeni w kameralnej przestrzeni Sceny W Malarni, zadawali wiele pytań, dotyczących sposobu przeniesienia na teatralne deski wielostronicowej powieści. Czy w ciągu około dwóch godzin da się opowiedzieć historię Kmicica? Jak oddać treść historycznej powieści, udzielając głosu zaledwie siedmiu aktorom? Jak sprawdzi się archaiczny język w konfrontacji ze współczesną muzyką? Czy świat wykreowany przez Sienkiewicza, a obejrzany w przestrzeni galerii handlowej, przemówi do widzów? Już nie możemy się doczekać wiosennej premiery! Na pewno Nas tam nie zabraknie!!!