TARGI WOLONTARIATU

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> TARGI WOLONTARIATU

26 listopada w Sali Koncertowej „Muza" w Sosnowcu odbyły się pierwsze Sosnowieckie Targi Wolontariatu. Grupa młodzieży Technikum nr 4 Transportowego z klas: 1ET, 2ST i 3ST pod opieką p.Kingi Chlebdy i p. Renaty Majewskiej wzięła udział w serii interesujących wykładów, debat i prezentacji, dotyczących działalności organizacji pozarządowych związanych z naszym miastem i regionem. Zaproszeni goście zachęcali uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do włączenia się w budowę społeczeństwa obywatelskiego oraz przedstawili zebranym instytucje i organizacje, w których na co dzień pracują. Dzięki temu młodzież zapoznała się z ideą wolontariatu w Polsce i za granicą. Spotkanie ubarwiły występy taneczne i wokalne dzieci oraz dorosłych, działających w różnego typu stowarzyszeniach na terenie Sosnowca. Chętni i odważni uczniowie brali udział w konkursach z nagrodami rzeczowymi, które sprawdziły ich wiedzę z zakresu funkcjonowania sosnowieckich organizacji pozarządowych. Targi wolontariatu były bardzo udane i z pewnością weźmiemy udział w kolejnych edycjach przedsięwzięcia, gdyż nigdy za wiele inspiracji do pracy na rzecz potrzebujących!