Sukcesy w konkursie literackim

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Sukcesy w konkursie literackim

Miło nam poinformować, że w sobotę 11 czerwca aż trzech uczniów naszego Technikum zostało nagrodzonych w konkursie literackim Szczęście. Po prostu, którego organizatorem był Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum w Katowicach.

Olaf Błażewicz z klasy 1LO otrzymał II nagrodę w kategorii esej/felieton.
Gabriel Fordymacki z klasy 1LO otrzymał III nagrodę w kategorii opowiadanie.
Franciszek Pawełczyk z klasy 1ET otrzymał nagrodę specjalną od jurorki - pani Urszuli Kijak.

Na konkurs wpłynęło ponad 60 prac z całego województwa, a jury oceniało je w czterech różnych kategoriach, zwracając uwagę na poziom literacki, swobodę języka, a także kreatywność i oryginalność wypowiedzi.
Celem konkursu było stworzenie dla młodych ludzi przestrzeni do wypowiedzi na temat własnych emocji i marzeń, zwłaszcza zachęcenie ich autorefleksji na temat indywidualnych definicji szczęścia.
Nagrodzeni uczniowie zostali zaproszeni do siedziby Teatru na spektakl pt. „Robinson”, po zakończeniu którego odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród.
Ze względu na to, że konkurs realizowany był w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Ojczysty - dodaj do ulubionych, prace laureatów zostaną opublikowane na stronie Teatru oraz wzięte pod uwagę przy realizacji spektaklu teatralnego i gry miejskiej.
Jesteśmy ogromnie dumni z naszych pierwszoklasistów i nie ukrywamy nadziei na kolejne literackie sukcesy!