Spotkanie z przedstawicielami Politechniki Śląskiej

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Spotkanie z przedstawicielami Politechniki Śląskiej

Maturzyści oraz grupa  zainteresowanych uczniów z klas trzecich naszego Technikum miała okazję spotkać się w dniu 28 stycznia z pracownikami Politechniki Śląskiej. W tym dniu naszą szkołę odwiedzili pracownicy Centrum Naukowo-Dydaktycznego Transportu Kolejowego Politechniki Śląskiej.  Podczas spotkania, uczniowie mogli dowiedzieć się o planowanym otwarciu kształcenia inżynierskiego na kierunku Transport kolejowy (już od października 2016r.) Kierunek ten powstał w wyniku realizacji wspólnego projektu Politechniki Śląskiej i PKP S.A. Zajęcia docelowo prowadzone będą w ramach Centrum Naukowo-Dydaktycznego Transportu Kolejowego z siedzibą w rewitalizowanym, zabytkowym dworcu kolejowym w Sosnowcu Maczkach.

Uczestnicy spotkania mogli poznać specjalności, w jakich prowadzone będzie kształcenie, a także nazwy partnerów przemysłowych, w których odbywać się będą 5-cio miesięczne praktyki przemysłowe.

Uczniowie naszej szkoły bardzo żywo interesują się transportem kolejowym, wśród przyszłych studentów na pewno znajdą się absolwenci naszego Technikum.