Ślubowanie Klas Pierwszych

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Ślubowanie Klas Pierwszych

W piątek 23 września odbyła się w naszej szkole uroczystość Ślubowania Klas Pierwszych. Ubrani w galowe stroje, przy dźwiękach narodowego hymnu uczniowie pięciu oddziałów składali uroczyste ślubowanie na Sztandar Szkoły. Towarzyszyli im: Dyrekcja Szkoły w osobach Dyrektora CKZiU Pana Jacka Górskiego i Pani Dyrektor Ewy Bartosińskiej, a także wychowawcy ( Pani Jolanta Musialik wychowawczyni klasy IST, Pani Anna Nowak wychowawczyni klasy IEL, Pani Nina Ortemska wychowawczyni klasy IEO, Pan Roman Miszczak wychowawca klasy IKS, Pan Robert Jastrzębski wychowawca klasy IKT) oraz nauczyciele, rodzice i uczniowie klas starszych. W swoim przemówienie Pani Dyrektor Bartosińska pogratulowała najmłodszym uczniom wyboru szkoły, życzyła wielu sukcesów i zachęcała do aktywnego udziału w życiu szkolnej społeczności. Miłe słowa do uczestników spotkania skierował Pan Dyrektor Jacek Górski, który wyraził nadzieję, że dokonany przez najmłodszych uczniów i ich rodziców wybór szkoły będzie źródłem niesłabnącej satysfakcji i powodem do prawdziwej dumy. Życzenia pierwszoklasistom składali też przedstawiciele Samorządu Szkolnego. W imieniu uczniów klas pierwszych głos zabrała Sandra Piotrowska z klasy IST. Oficjalna część uroczystości miała bardzo podniosły charakter, a jej zwieńczeniem było wręczenie przez Panią Dyrektor legitymacji szkolnych przedstawicielom poszczególnych klas. Na część artystyczną złożyły się występy pierwszaków, którzy próbowali w ten sposób „zasłużyć” na zaszczytne miano pełnoprawnych członków społeczności Technikum nr 4. Choć wysiłek włożony w przygotowanie popisów był różny, to efekty we wszystkich przypadkach okazały się nad wyraz imponujące. Większość klas w artystyczny sposób podkreślała specyfikę wybranego zawodu. Nie brakowało stosownych strojów i rekwizytów. Przy okazji okazało się, że mamy uczniów pięknie śpiewających, tańczących, rysujących, świetnie grających w piłkę nożną, ale też układających wiersze! Co ważne wszyscy wykazali się niezwykłą pomysłowością i poczuciem humoru, a w klasie 1EL odnaleźliśmy prawdziwych kabareciarzy. Już teraz cieszymy się na myśl o uroczystościach z ich udziałem. Po zakończeniu spotkania „ bohaterowie dnia” udali się wraz z wychowawcami do sal lekcyjnych, gdzie konsumowali zawartość wręczonych przez Panią Dyrektor „rogów obfitości”.