Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

1 września o godzinie 9.00 w Technikum nr 4 Transportowym uroczyście rozpoczęliśmy rok szkolny 2016/2017.
W okolicznościowej akademii uczestniczyli: dyrekcja szkoły, grono pedagogiczne, pracownicy placówki, rodzice, absolwenci oraz uczniowie. Oficjalnego otwarcia kolejnego roku szkolnego dokonała pani mgr Ewa Bartosińska, która mówiła m.in. o nowych wyzwaniach i możliwościach realizowania się członków szkolnej społeczności w rozpoczynającym się roku. Pani Dyrektor w swoim przemówieniu szczególnie serdecznie zwróciła się do uczniów pięciu klas pierwszych oraz maturzystów, wszystkim zebranym życząc sukcesów, satysfakcji z wykonywanych działań i radości  ze wspólnie spędzonych w szkole chwil.

W trakcie trwania uroczystości, przygotowanej przez klasę 2KT oraz samorząd szkolny, społeczność szkolna uczciła pamięć ofiar II wojny światowej w 77.rocznicę jej wybuchu. Słowa żołnierskiej pieśni przypomniały zebranym tragiczne wydarzenia sprzed lat i zmusiły do refleksji nad wartością, jaką jest pokój.
Za przygotowanie uroczystości odpowiedzialni byli: pani Joanna Czuber oraz opiekun samorządu szkolnego pan Rafał Krążek.
Po zakończeniu akademii przedstawiciele klas starszych udali się do sal lekcyjnych na spotkania z wychowawcami, a pierwszoklasiści przeszli do sali gimnastycznej, gdzie poznali swoich wychowawców i zostali przydzieleni do poszczególnych oddziałów.

Dyrekcji szkoły, nauczycielom, pracownikom placówki, uczniom i ich rodzicom życzymy udanego roku szkolnego 2016/2017.