Projekt (Nie) idealnie idealni

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Projekt (Nie) idealnie idealni

Rok szkolny się kończy a nasi uczniowie dopiero się rozkręcają! Kilka miesięcy temu w Technikum nr 4 Transportowym rozpoczęla się realizacja projektu (Nie) idealnie idealni. Celem projektu jest pokazanie, w jaki sposób można zmienić nawyki żywieniowe i nastawienie do siebie  pomimo  ciężkich doświadczeń życiowych. Projekt realizowany jest przez Fundację na rzecz edukacji SMART, a współfinansowany ze środków Unii Europejskiej. Do najważniejszych celów projektu należą: poprawa jakości życia, zmiana nawyków żywieniowych uczestników projektu, wzrost świadomości ludzi młodych czym jest body shaming oraz body positive, zwiększenie samoakceptacji, tolerancja ludzi młodych na osoby otyłe. Grupa uczestników projektu odbyła już szkolenie na temat zdrowego żywienia, miała wstępne konsultacje z dietetykiem. Odbył się także kurs teoretyczny na temat nornic walking oraz zajęcia praktyczne w pięknych okolicznościach przyrody Sosnowieckich Stawików. Przed uczestnikami dalsza praca nad sobą, zajęcia z trenerem personalnym, warsztaty cukiernicze i kulinarne. Obecnie czekamy na projektowe koszulki którymi niebawem się pochwalimy.