„Powiedz mi…” o sobie

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> „Powiedz mi…” o sobie

W środę 18 stycznia uczniowie klas 3TT i 3KT, realizujący polsko-holenderski projekt „Powiedz mi…”, byli na wycieczce w Opolu. W godzinach rannych odwiedzili Teatr im. Jana Kochanowskiego, zaś po południu zwiedzili jedno z najstarszych polskich miast. W ciągu kilku godzin spędzonych w stolicy polskiej piosenki młodzież przekonała się, jak złudne bywają nasze metody opisywania i interpretowania świata, jak ogromną rolę w relacjach międzyludzkich odgrywają uważność oraz empatia. Spektakl „Kuliści” był świetną okazją do obejrzenia różnorodnych, awangardowych form artystycznego wyrazu wspomagających sztukę autoprezentacji. „Choreograficzny performans”, „filozoficzny esej”, „eksperyment myślowo-ruchowy” to najczęstsze określenia przedstawienia, którego głównym celem było skłonienie widowni do skupienia się na własnym ciele, traktowanym jako miejsce dające siłę i wsparcie. Z kolei historię miasta i regionu uczniowie poznawali zwiedzając m.in. Wieżę Piastowską, Wzgórze Uniwersyteckie i gotycki kościół pw. Świętej Trójcy. W związku z tym, że uczestnikami projektu są przyszli kolejarze, to na trasie wycieczki znalazł się też dworzec kolejowy Opole Główne. Przypomnijmy, że projekt odbywa się w ramach programu Erasmus+, realizowany jest przez Fundację na rzecz edukacji SMART, a współfinansowany ze środków Unii Europejskiej.