Piąte urodziny Kolei Śląskich

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Piąte urodziny Kolei Śląskich

W dniach 1- 2 października Koleje Śląskie obchodziły 5. rocznicę urodzin. Z tej okazji spółka przygotowała wiele atrakcji dla swoich pasażerów. W sobotę 1 października specjalnie na tę okazję przygotowano perony w Katowicach i Bielsku Białej. Niemal przez cały dzień można tam było zobaczyć z bliska, jak wygląda kabina maszynisty lub zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie za sterami pociągu. W Katowicach dodatkowo spółka przygotowała do zwiedzania sześcioczłonowy Elektryczny Zespół Trakcyjny firmy Pesa Bydgoszcz ELF 27WEb. W Bielsku Białej natomiast zaprezentowano trójczłonowy Spalinowy Zespół Trakcyjny firmy Newag Nowy Sącz SA138-005 ( 221M). W kolejnym dniu spółka zorganizowała przejazd śląskimi szlakami towarowymi. Trasa specjalnego pociągu była następująca: Katowice- Chorzów Batory- Hajduki-Katowice Panewniki- Katowice Muchowiec- Stawiska- Mysłowice-Katowice).W tym przejeździe brali udział uczniowie Technikum nr 4 Transportowego, a byli to: Filip Kopczyński z kl. 1KT oraz Adrian Półtorak i Tymoteusz Muszala z kl. 2KT. Taborem, którym przemierzali śląskie szlaki towarowe, była Elektryczna Jednostka Trakcyjna EN71 AKŚ-100, zmodernizowana przez ZNTK Mińsk Mazowiecki. W trakcie przejazdu była możliwość zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć m.in. zdjęcia z konduktorem KŚ, którego niektórzy uczniowie mogą znać z Facebooka i jego fanpaga. Ponadto na każdego uczestnika przejazdu czekał mały upominek w postaci nowej smyczy z logiem KŚ.