Ogólnopolskie Wybory Książek

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Ogólnopolskie Wybory Książek

Ogólnopolskie Wybory Książek w Technikum nr 4 Transportowym

i VIII Liceum Ogólnokształcącym im. C.K.  Norwida

W dniach 19-20 marca w bibliotece szkolnej odbyły się Ogólnopolskie Wybory Książek.

„Zdecyduj, co będziesz czytać” – to motto akcji, której celem jest między innymi poznanie i upowszechnienie faktycznych zainteresowań czytelniczych uczniów, dostosowanie księgozbiorów bibliotek do upodobań uczniów oraz szeroko rozumiana promocja czytelnictwa.

W czasie dwóch dni trwania akcji uczniowie wypełnili i wrzucili, do specjalnie przygotowanej w tym celu urny, karty do głosowania, na których wpisali tytuły ulubionych i godnych polecenia książek.

Wyniki ogólnopolskiego głosowania zostaną opracowane na podstawie sprawozdań z poszczególnych szkół i przekazane Ministerstwu Edukacji Narodowej oraz udostępnione opinii publicznej. Będą one ważnym elementem w dyskusji na temat kanonu lektur i gustów czytelniczych uczniów.