OBCHODY DNIA KOLEJARZA W TECHNIKUM NR 4 TRANSPORTOWYM

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> OBCHODY DNIA KOLEJARZA W TECHNIKUM NR 4 TRANSPORTOWYM

OBCHODY DNIA KOLEJARZA W TECHNIKUM NR 4 TRANSPORTOWYM

Dnia 25 listopada 2016 r. z okazji dnia św. Katarzyny w Technikum nr 4 Transportowym  najstarsi uczniowie klas kolejowych zorganizowali obchody Dnia Kolejarza. W ramach obchodów święta dzięki pracy uczniów klasy 4KT- Mateusza Ściborowskiego i Krystiana Burzyńskiego- zorganizowany został Turniej Piłki Nożnej, w którym udział wzięły drużyny klas kolejowych – 1KT, 2KT, 4KT. Najlepszą drużyną rozgrywek okazała się najmłodsza klasa o profilu kolejowym- 1KT. Królem strzelców został zawodnik zwycięskiej drużyny- Aleksander Kordek, który umieścił piłkę w siatce aż 12 razy. Tego samego dnia po południu odbył się Konkurs Wiedzy Kolejowej, którego przygotowaniem zajęli się również uczniowie klasy 4KT- Jonatan Biela i Kamil Melich. W konkursie wzięło udział aż 96 uczestników. Przez najstarszych uczniów był on traktowany jako próbny egzamin zawodowy, ponieważ został zbudowany na podstawie wiedzy z czterech najważniejszych dziedzin transportu kolejowego. Wiedza właśnie z tego zakresu zostanie  w najbliższym czasie sprawdzona podczas egzaminów zawodowych. Konkurs odbywał się pod patronatem Zakładu Polskich Linii Kolejowych w Sosnowcu, który ufundował nagrody dla najlepszych uczestników. Na konkursie zjawił się również przedstawiciel Wydziału Transportu Kolejowego Politechniki Śląskiej. Zwycięzcą konkursu został Petar Ścisłowski z klasy 4KT, który uzyskał wynik 80% , drugie miejsce zajął Mariusz Ordon z klasy 4KT, a trzecie Kamil Cieszewski z klasy 3KT, natomiast wyróżnienie otrzymał Mateusz Ściborowski z klasy 4KT.  Po zakończeniu rywalizacji wszyscy uczniowie  kierunku technik transportu kolejowego mogli  miło spędzić czas, świętując w wąskich klasowych gronach Dzień Kolejarza 2016.

Jonatan Biela