Nasi uczniowie na Uroczystym Otwarciu Dworca Kolejowego w Gliwicach

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Nasi uczniowie na Uroczystym Otwarciu Dworca Kolejowego w Gliwicach

14 grudnia 2016r. uczniowie klas kolejowych naszego Technikum wzięli udział w otwarciu nowego Dworca kolejowego w Gliwicach. Wspólnie z Wydziałem Transportu Kolejowego Politechniki Śląskiej, w ramach współpracy z PKP, zorganizowaliśmy spotkania z miłośnikami kolei i zajęcia dla dzieci.

Tego dnia można było zajrzeć do  nowoczesnego pojazdu szynowego Kolei Śląskich, obsługiwanego przez pracowników PKP – naszych absolwentów, których wspierali nasi uczniowie, oprowadzając pasażerów i wszystkich gości po hali dworca i peronach. Sami też mieli okazję  usiąść za sterami pociągu i dać sygnał do odjazdu, a także zagrać w grę dworcową i pojeździć na symulatorze nowoczesnego pociągu.