Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Narodowe Święto Niepodległości

W dniu 10 listopada 2023 o godzinie 11.11 rozpoczęliśmy w naszej szkole uroczyste obchody 105 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Łącząc się z młodzieżą całej Polski, odśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego”, a potem w teatralnej aranżacji przypomnieliśmy tamte podniosłe wydarzenia z historii. Oddaliśmy hołd Bohaterom walk o wolność Ojczyzny i upamiętniliśmy przeżycia i emocje wielu pokoleń, walczących o to, byśmy my dzisiaj mogli żyć szczęśliwie i spokojnie. Z takim właśnie Orędziem zwrócił się do młodzieży Dyrektor naszego Technikum Pan Radosław Śląski, który wyraził przekonanie, że nigdy  wartości patriotyczne nie zostaną porzucone, dopóki Polska żyć będzie w naszych sercach i nie zginie, póki my żyć będziemy. Szkolna akademia wzbudziła żywy odbiór wśród uczniów, którzy docenili piękno muzyki F. Chopina, poetyckie strofy o miłości do Ojczyzny oraz taneczne etiudy, opowiadające o budzącej się po 123 latach niepodległości i współczesności, która daje nam szansę na realizację marzeń o szczęśliwym życiu, tu gdzie żyjemy i na miarę naszych czasów.