Mundury kolejarskie-powrót do tradycji!

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Mundury kolejarskie-powrót do tradycji!

Oto jak pięknie prezentują się w nowych mundurach uczniowie klas pierwszych kształcący się na przyszłych kolejarzy. Szkoła nawiązała tym samym do wieloletniej tradycji dawnego technikum, w którym noszenie munduru było codziennością. Nasi obecni uczniowie właśnie tak prezentować się będą w każdy czwartek, który to został ustalony jako dzień mundurowy w szkole. Również wszelkie dni uroczystości szkolnych (tzw. dni galowe) będą okazją do założenia munduru.

Wszystko to było możliwe dzięki wspólnym działaniom Politechniki Śląskiej i CKZiU oraz  otrzymanemu wsparciu w ramach projektu "Inwestujemy w naukę!"dla osi priorytetowej: XI. Wzmocnienie potencjału edukacyjnego w ramach działania: 11.2. Dostosowanie oferty kształcenia zawodowego do potrzeb lokalnego rynku pracy – kształcenie zawodowe uczniów dla poddziałania: 11.2.1. Wsparcie szkolnictwa zawodowego – ZIT – współpraca z otoczeniem społeczno-gospodarczym. Employer branding, czyli kształtowanie pozytywnego wizerunku firmy. Zakup odzieży/mundurów kolejowych i nakryć głowy - jako elementu identyfikacji z potencjalnym pracodawcą - wspólne działanie Politechniki Śl. i CKZiU w zakresie identyfikacji zewnętrznej uczniów/uczennic  kierunków „kolejowych”.