Kurs języka polskiego dla osób z Ukrainy

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Kurs języka polskiego dla osób z Ukrainy

22 marca 2022 r. rozpoczęły się w naszej szkole zajęcia języka polskiego dla naszych Drogich Gości z Ukrainy. Są one prowadzone w ramach projektu Fundacji na Rzecz Edukacji SMART. Zajęcia są bezpłatne, a współfinansowane przez Europejski Korpus Solidarności. Ponieważ uczestnicy tych lekcji to zazwyczaj młodzi rodzice, Samorząd Szkolny zaoferował swoją pomoc w zakresie  opieki nad dziećmi na czas tego  kursu. Nasi uczniowie jak zawsze okazali dużą wrażliwość i twórcze pomysły na wspólne spędzanie czasu z najmłodszymi dziećmi, które mamy nadzieję, choć na chwilę zapomniały o koszmarze tej strasznej wojny. Otwartych serc, uśmiechu i ciepła nikomu nie brakło. Z radością więc czekamy na kolejne piękne wspólne chwile, zabawę, poznawanie siebie…Pomagamy jak potrafimy najlepiej!