Kolejowy Dzień Dziecka

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Kolejowy Dzień Dziecka

W dniu 2 czerwca uczniowie Technikum nr 4 Transportowego uczestniczyli w akcji „Bezpieczny Dzień Dziecka” organizowanej  na peronie pierwszym stacji Sosnowiec Główny.  Imprezę zorganizował miejscowy Zakład Linii Kolejowych w ramach ogólnopolskiej  kampanii „Bezpieczny Przejazd”, prowadzonej przez PKP PLK.  Z dumą informujemy, że nasza szkoła była jednym ze współorganizatorów tego wydarzenia. Wśród atrakcji znalazły się pokazy uzbrojenia SOK, symulatory lokomotyw oraz możliwość zwiedzenia poszczególnych pojazdów kolejowych. Swój tabor udostępnili przewoźnicy: Koleje Śląskie, PKP Intercity, PKP CARGO. Wśród taboru wyróżniała się lokomotywa EP09-042 w specjalnej wizualizacji dotyczącej Powstań Śląskich.  Na stoisku promocyjnym CKZiU uczniowie i nauczyciele udzielali wyczerpujących informacji  o szkole i zachęcali do odwiedzenia w tym dniu sal kolejowych w budynku przy ulicy Kilińskiego.  Uczniowie z klas kształcących się w zawodzie technik transportu kolejowego prezentowali  zwiedzającym znajdujący się w siedzibie szkoły symulator lokomotywy EU07 oraz makietę ruchową. Można było choć przez chwilę poczuć się jak prawdziwy maszynista, zasiadając w symulatorze. Uczennice naszej szkoły z wielkim zaangażowaniem i niestrudzenie przez kilka godzin zajmowały się najmłodszymi uczestnikami festynu.  Marcelina Marzec z klasy 2EL wytrwale pomagała dzieciom rysować i malować kolejowe rysunki i organizowała konkursy plastyczne. Wielkim powodzeniem cieszyło się stanowisko malowania twarzy obsługiwane przez nasze uczennice. Julia Lis i Gabriela Szewczyk z klasy 2ST przez kilka godzin ozdabiały buzie najmłodszych uczestników festynu artystycznymi  wzorami. Miło nam było, że w gronie osób pracujących przy obsłudze taboru można było dostrzec niedawnych absolwentów szkoły. Zarówno pogoda jak i frekwencja dopisały w dniu festynu. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tego święta za poświęcony czas i udział w w wydarzeniu propagującym piękno kolei i przypominającym jednocześnie o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa podczas korzystania z niej.