Kamil Górak – finalistą Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Kamil Górak – finalistą Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej

W dn. 06,07 czerwca 2016 r., w Niepokalanowie, odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, z udziałem ucznia kl. 3 KT – Kamila Góraka, który reprezentował Diecezję Sosnowiecką. Niepokalanów – miejsce,  w którym, w 1927 r.  został założony przez  św. Maksymiliana Kolbe - franciszkański klasztor  –  sanktuarium. Znajdują się tam również: Bazylika NMP Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask, Muzeum Straży Pożarnej, Muzeum Papieskie, Panorama Tysiąclecia, Misterium Męki Pańskiej oraz Muzeum świętego Maksymiliana.  W pierwszym dniu konkursu odbyły się eliminacje testowe, a w drugim – ustna część  dla siedmiu najlepszych finalistów. Komisja konkursowa podkreśliła wyjątkowo wysoki poziom w tegorocznej edycji, średnia wyników wyniosła 77 z 90 punktów możliwych do zdobycia. Warto podkreślić, że dla laureatów przygotowano atrakcyjne nagrody: indeksy uprawniające do podjęcia studiów na kilkunastu kierunkach w 11 uczelniach wyższych, m.in. na teologii, dziennikarstwie, historii  czy socjologii, wycieczki do Ziemi Świętej, Rzymu i Wilna. Wśród 120 przedstawicieli każdej z polskich diecezji nasz reprezentant – Kamil Górak - zajął 22 miejsce. Gratulujemy!!!