Jak przygotowujemy się do matury z języka polskiego?

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Jak przygotowujemy się do matury z języka polskiego?

17 listopada w Technikum nr 4 Transportowym i VIII LO im. C.K.Norwida odbyły się warsztaty, przygotowujące uczniów do nowej formuły egzaminu maturalnego z języka polskiego

Zajęcia dla tegorocznych maturzystów prowadził dr Wojciech Śmieja, wykładowca WSZOP w Katowicach. Temat wykładu brzmiał: Polskie fotoikony. Jak wykorzystać znajomość fotografii w wypowiedzi podczas egzaminu maturalnego?  Wykładowca omówił kilka najsłynniejszych zdjęć (fotoikon), dokumentujących ważne wydarzenia polskiej historii i kultury XX wieku, pod kątem gestów utrwalonych przez fotografów. Dr Śmieja przedstawił nie tylko historyczny kontekst powstania fotografii, ale wskazał też różne sposoby ich interpretacji.

Bardzo ciekawy wykład uzmysłowił uczniom możliwość funkcjonalnego wykorzystania zdjęć podczas pisemnego i ustnego egzaminu maturalnego z języka polskiego.