Jak dobrze przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Jak dobrze przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej

W dniu 23.03.2015r klasa 4 LT Technikum nr 4 Transportowego uczestniczyła w zajęciach z doradztwa zawodowego pt. „Jak dobrze przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej?”. Głównym założeniem zajęć było zapoznanie młodzieży z przebiegiem typowej rozmowy rekrutacyjnej i możliwościami zachowań podczas jej przebiegu oraz poznanie podstawowych błędów popełnianych przez kandydata do pracy w czasie spotkania z pracodawcą. Uczniowie dowiedzieli się jak profesjonalnie przygotować się do interview, w jaki sposób formułować wypowiedzi, aby wywrzeć pozytywne wrażenie oraz poznali przykładowe pytania od i do rekrutera. Ponadto uczniowie nabyli wiedzę na temat odpowiedniego zachowania i wyglądu podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Zajęcia prowadzone były przez doradczynię zawodową z Młodzieżowego Centrum Kariery OHP w Czeladzi.