„Hej kolęda, kolęda…”

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> „Hej kolęda, kolęda…”

„Hej kolęda, kolęda…”

22 grudnia uczniowie klas: 1ST, 1EO, 1EL, 1KS, 2KT, 3KT oraz 4KT zaprosili całą społeczność szkolną do wspólnego kolędowania. Podczas apelu wigilijnego, jego  uczestnicy mogli zapoznać się z najważniejszymi polskimi tradycjami świątecznymi : dzieleniem się opłatkiem na znak pojednania i miłości, przygotowaniem wieczerzy wigilijnej, składającej się z dwunastu potraw oraz „strojeniem” choinki. Oprócz polskich tradycji, występujący uczniowie przedstawili świąteczne zwyczaje  oraz potrawy:  niemieckie, hiszpańskie, włoskie czy brytyjskie. Informacje o świętach przeplatane były śpiewanymi przez chór szkolny oraz wszystkich uczniów i nauczycieli, najpiękniejszymi polskimi kolędami. Wśród nich znalazła się również kolęda śpiewana przez wszystkie chrześcijańskie narody świata – „Cicha noc”. Młodzi artyści zaprezentowali „Cichą noc” w języku polskim, ukraińskim, rosyjskim, niemieckim, angielskim, duńskim, koreańskim oraz francuskim. Niezwykłą, świąteczną atmosferę uczniowie przenieśli następnie do swoich klas, gdzie, po apelu, odbyły się uroczyste spotkania wigilijne z wychowawcami.