Festiwal Zawodów w Technikum nr 4 Transportowym

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Festiwal Zawodów w Technikum nr 4 Transportowym

W dniu 16 listopada 2015r.  w ramach rozpoczynającego się w tym tygodniu Festiwalu Zawodów, nasza szkoła gościła grupę uczniów z sosnowieckich gimnazjów. Jako pierwsi odwiedzili nas uczniowie z gimnazjum  nr 11, 13 i 16.   Młodzież zapoznana została z pełną ofertą kształcenia planowaną w Technikum nr 4 na rok szkolny 2016/2017.Dużym zainteresowaniem naszych gości cieszyły się kierunki: Technik eksploatacji portów i terminali oraz Technik transportu kolejowego. Nauczycielki przedmiotów zawodowych:  p. Małgorzata Paliga i p. Lucyna Kleszcz przedstawiły gimnazjalistom informacje dotyczące nauki w tych zawodach i omówiły szczegółowo zasady zdawania egzaminów w poszczególnych kwalifikacjach.Gimnazjaliści bardzo chętnie brali udział w warsztatach tematycznych, które przy okazji stanowiły  też dla nich dobrą zabawę. Warsztaty dotyczyły praktycznej odprawy bezpieczeństwa pasażera na lotnisku, obsługi symulatora lotu i  symulatora kolejowego.Nauczyciele odpowiadali wyczerpująco na wszystkie pytania gimnazjalistów dotyczące nauki w naszej szkole. Młodzież otrzymała ponadto ulotki CKZiU zawierające opis wszystkich kierunków kształcenia w szkołach naszego Centrum. Wizytę naszych gości zakończył krótki spacer po szkole połączony z jej zwiedzaniem i prezentacją pozostałych pracowni zawodowych.