DZIEŃ Z PKP INTERCITY

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> DZIEŃ Z PKP INTERCITY

W jaki sposób prowadzi się ruch kolejowy? Czym zajmuje się dyżurny ruchu? Zawody kolejowe…to właściwie które? Jak wygląda praca na kolei?... Na te i inne pytania odpowiedź mogli uzyskać uczestnicy wydarzenia-  Dzień z PKP Intercity pod hasłem „Teraz kolej na kolej”. Przedsięwzięcie skierowane do siódmo i ósmoklasistów stojących przed trudnym wyborem szkoły średniej i decyzji o własnej przyszłości, organizowane było we współpracy z PKP Intercity.

Naszymi gośćmi byli: Pani Ewa Moc – kierownik produktu w biurze zarządzania zasobami ludzkimi w Centrali Spółki w Warszawie, Pani Beata Janda – ekspert dopraw współpracy ze szkolnictwem z zakładu Południowego w Krakowie, Pani Urszula Calik – maszynistka w PKP IC i znana w gronie kolejowym Influencerka ( #maszyniskaic).

Młodzież mogła zapoznać się z możliwościami jakie stwarza praca na kolei, poznali program stypendialny jaki oferuje PKP IC a także wysłuchali historii doświadczenia pracowników kolei. Podczas zwiedzania szkoły uczniowie zobaczyli pracownie kolejowe, wysłuchali informacji dotyczących pracy w zawodzie od nauczycieli zawodowców oraz uczniów naszej szkoły. Tradycyjnie największą atrakcją okazał się symulator lokomotywy, symulator dyżurnego ruchu, ogromna lokomotywa i rozjazdy na terenie naszej szkoły.

Był także quiz z nagrodą w postaci przejażdżki symulatorem lokomotywy w obecności Pani Urszuli Calik, który wygrali: Fabian Ostrowski z SP 3 Łazy, Julia Drygierczyk z SP 32 w Sosnowcu i Antoni Mentel z SP 42 w Sosnowcu -  serdecznie gratulujemy!

W dalszym ciągu można wygrać nagrody,  ponieważ trwa konkurs fotograficzny na najfajniejsze zdjęcie z wydarzenia. Uczestnicy powinni umieścić zdjęcie na swoich mediach społecznościowych i oznaczyć naszą szkołę. Informację o laureatach konkursu fotograficznego prześlemy do szkół drogą mailową i zaprosimy na rozdanie nagród w dniu 17.04.2024 kiedy to odbywać się będą nasze Dni Otwarte.

Wszystkim Gościom i uczniom serdecznie dziękujemy za przybycie i wspólnie spędzony czas!