Dzień Otwarty Zajezdni w Katowicach Zawodziu

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Dzień Otwarty Zajezdni w Katowicach Zawodziu

W sobotę 21 września spółka Tramwaje Śląskie SA zorganizowała Dzień Otwarty w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. W tym dniu zobaczyć można było od środka zajezdnię tramwajową w Katowicach-Zawodziu. Wystawa taboru tramwajowego i technicznego,  części tramwajów i elementów infrastruktury, ekspozycja symulatora kabiny motorniczego, nauka jazdy tramwajem, pokaz podwozia i aparatury dachowej, pokaz mycia tramwaju – to tylko niektóre z niespodzianek tego dnia. Wśród szeregu atrakcji związanych ze zwiedzaniem zajezdni gościnnie prezentowała się także nasza szkolna makieta kolejowa, która cieszyła się szczególnym zainteresowaniem. Podczas trwania imprezy wielu gości, zwłaszcza najmłodszych, obserwowało z zaciekawieniem naszą „kolej w miniaturze”.Makietę z radością obsługiwali Miłosz Cogiel z klasy 1AG oraz absolwent szkoły Kamil Wiśniowski. Na makiecie poza szkolnymi składami pociągów,  pojawiły się także ich własne zbiory modeli kolejowych. Prezentacja makiety była doskonałą okazją do reklamy szkoły a także do zaproszenia osób zainteresowanych do udziału w kolejnej imprezie modelarskiej „Miniaturowa Polska” w Gliwicach.