Dzień Edukacji Narodowej w Technikum nr 4 i VIII LO

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Dzień Edukacji Narodowej w Technikum nr 4 i VIII LO

Dzień Edukacji Narodowej w Technikum nr 4 i VIII LO

15 października uroczyście obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Dzień upłynął w miłej atmosferze, a wyjątkowość święta podkreślały galowe stroje uczniów, kwiaty i serdeczne życzenia składane już od rana wszystkim pracownikom szkoły.

Apel z okazji DEN przygotowali uczniowie klasy 4GT pod kierunkiem pani Barbary Rzeszutek i pani Anny Nowak.

Otwierając uroczystość Pani Dyrektor Ewa Bartosińska złożyła życzenia zebranym w sali gimnastycznej pracownikom szkoły, a także przedstawiła szkolnej społeczności osoby wyróżnione nagrodą Dyrektora Szkoły Pana Jacka Górskiego. Gromkie brawa były wyrazem szczerego uznania i wdzięczności dla nagrodzonych pracowników naszych szkół.

Piękne życzenia skierowane do pedagogów padły też z ust przedstawicieli samorządu szkolnego. Miłym akcentem okolicznościowego apelu był muzyczny upominek w wykonaniu uczniów klasy IST Bartosza Sobieraja i Aleksandry Pagóry.

Spotkanie dość nieoczekiwanie upłynęło pod znakiem plebiscytów i konkursów. Najpierw ogłoszono wyniki głosowania, w czasie którego uczniowie typowali nauczycieli do nagród w kilku kategoriach. Nauczyciel- mistrz, filozof, przyjaciel, optymista, nauczyciel najbardziej życzliwy uczniom i najbardziej kreatywny? Wszystko wyjaśniło się, gdy na scenie pojawili się kolejno: pan profesor Zacharjasz, pani profesor Hlawska-Rojek, pan profesor Krążek, pan profesor Czyż, pani profesor Musialik i pani profesor Czuber! Gromkie brawa publiczności świadczyły o trafności uczniowskich wyborów i, co nas nie dziwi, spostrzegawczości i przenikliwości młodych ludzi.

Na zakończenie Pani Dyrektor ogłosiła kolejny konkurs, będący jednocześnie prezentem-niespodzianką nauczycieli dla uczniów! Od dziś można na zdjęciach sprzed lat rozpoznawać swoich nauczycieli. Nagrodę ufundowaną przez pomysłodawców konkursu odbierze uczeń, który odnajdzie na dziecięcych fotografiach największą ilość swoich nauczycieli. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w czasie okolicznościowego apelu w dniu 29 października.

Życzymy miłej zabawy i raz jeszcze nisko kłaniamy się pracownikom oświaty w dniu Ich święta.