Działania profilaktyczne

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Działania profilaktyczne

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego ul. Kilińskiego 25 w ramach różnych działań profilaktycznych szczególne miejsce poświęca profilaktyce alkoholowej ze szczególnym uwzględnieniem problematyki FAS. Już po raz kolejny korzystając ze wsparcia finansowego Miasta Sosnowca realizuje program „FAS. Masz wybór” autorstwa mgr Romana Bodziocha  - nauczyciela CKZiU. Program  prowadzony jest od lutego do czerwca 2015r.  w VIII Liceum Ogólnokształcącym oraz Technikum nr 4 Transportowym przez mgr R. Bodziocha  oraz mgr M. Hajdecką. Swoim odziaływaniem obejmuje grupę 100 uczniów. Zajęcia posiadają charakter warsztatowy. Obejmują praktyczne zajęcia grupowe oraz  pracę własną uczestników, którzy pracując metodami aktywnymi w małych grupach, dochodzą do własnych przemyśleń oraz  nabywają określone umiejętności przez osobiste doświadczenie. Program jest okazją nie tylko do zapoznania ze szkodliwością picia alkoholu przez kobiety w ciąży, ale także do dyskusji na temat postaw wobec alkoholu. Oprócz zajęć warsztatowych w Technikum nr 5 Samochodowo – Mechatronicznym prowadzona jest kampania informacyjna na temat FAS z wykorzystaniem materiałów otrzymanych z Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej Miasta Sosnowca.