Bezpieczny przejazd-Szlaban na Ryzyko!

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Bezpieczny przejazd-Szlaban na Ryzyko!

Kampania „Bezpieczny Przejazd – Szlaban na Ryzyko!”

9 listopada w ramach kampanii społecznej ”Bezpieczny przejazd-Szlaban na Ryzyko!” w naszej szkole gościliśmy przedstawicieli PKP PLK S.A Zakład Linii Kolejowych w Sosnowcu.  Była to już XI edycja kampanii, której celem jest podnoszenie świadomości o zagrożeniach wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach i terenach kolejowych oraz kształtowanie właściwych zachowań i postaw młodzieży.

W poniedziałek uczniowie klas pierwszych:  1ET, 1LT, 1 KT i 1ST uczestniczyli w  spotkaniu z Panią Zdzisławą Małkiewicz, koordynatorem kampanii na terenie Zakładu Linii Kolejowych w Sosnowcu.

W ramach prowadzonej kampanii uczniowie uświadomili sobie, do czego może prowadzić brawura, pośpiech, rutyna oraz skłonność do ryzyka przy przekraczaniu skrzyżowań na terenach kolejowych. Całości omawianych tematów towarzyszyły prezentacje multimedialne,  filmy edukacyjne oraz pokaz Mobilnego Centrum Monitorowania, samochodu marki mercedes, który jest wyposażony m.in. w 12 nowoczesnych kamer i ma za zadanie rejestrować łamanie przepisów i eliminować korzystanie z tzw. „ dzikich przejść”.

Młodzież Technikum nr 4 Transportowego jest w szczególny sposób zainteresowana tematyką bezpieczeństwa w środkach transportu i z dużym zainteresowaniem uczestniczyła zarówno w prelekcji jak i pokazie specjalistycznego sprzętu.