Akademia WSB w Technikum nr4

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Akademia WSB w Technikum nr4

W dniu 29 maja 2019 roku uczniowie klas 2EO i 1EO  (technik eksploatacji portów i terminali) oraz 2ST ( technik spedytor) uczestniczyli w wykładzie prowadzonym przez pracownika Akademii WSB z Dąbrowy Górniczej dra inż. Pawła Sobczaka. Wykład dotyczył roli centrów logistycznych w europejskim i światowym systemie przesyłu oraz dystrybucji produktów. W trakcie prelekcji uczniowie zostali zapoznani się z definicją centrum logistycznego oraz centrum magazynowego. Mogli też uzyskać informacje na temat systemu funkcjonowania i obszarów działalności największych centrów logistycznych w Europie. Wykładowca omówił też specyfikę powstawania centrów na obszarze Polski, zwracając uwagę na brak kompleksowej strategii wobec rozwoju infrastruktury logistycznej i słabą jakość lokalnej infrastruktury transportu. Uczniowie z dużym zainteresowaniem wysłuchali przedstawionych treści, skorzystali też z możliwości zadawania pytań wykładowcy.