50 - lecie wagonu typu 13N na Śląsku

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> 50 - lecie wagonu typu 13N na Śląsku

Po raz kolejny uczniowie naszego Technikum brali czynny udział w akcji organizowanej przez Klub Miłośników Transportu Miejskiego w Chorzowie Batorym.  W dniu 4 marca odbyła się impreza z okazji 50-lecia służby wagonu 13N 308. Wagon ten pierwotnie służył w Warszawie, jednak parę lat temu został sprowadzony na Śląsk, gdzie służy jako wagon historyczny. Uczniowie: Kamil Milewski, Tymoteusz Muszala oraz Adrian Półtorak z klasy 2KT zostali wyznaczeni do obsługi tramwaju w tym dniu. Było to dla nich niewątpliwe wyróżnienie móc obsługiwać ten specjalny tabor i odbyć prawdziwą historyczną podróż w czasie. Wagon odwiedził te zakamarki śląsko-zagłębiowskiej sieci tramwajowej, w których do tej pory nie było okazji go spotkać. Jadąc do Zabrza Mikulczyc czy pod Bramę Fabryki Konstal, do Mysłowic Dworca PKP czy dzielnicy Sosnowca Kazimierz,  tramwaj zatrzymywał się na szybkie fotostopy celem uwiecznienia tramwaju w nietypowych dla niego miejscach.