Z wizytą w naszej szkole

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Z wizytą w naszej szkole

W dniu 3 kwietnia gościliśmy w Technikum nr 4 Transportowym przedstawicieli Muzeum Ratownictwa w Krakowie. Muzeum, oprócz wielkiej kolekcji pojazdów ratowniczych posiada w swoich zasobach również eksponaty lotnicze: śmigłowce i samolot, stary sprzęt medyczny, mundury, pamiątki i dokumenty z przeszłości. Szkołę naszą odwiedzili: dyrektor Grzegorz Surdy, pan Jan Pieniążek i prezes Andrzej Radwan. Z naszymi gośćmi spotkał się pan Dyrektor Radosław Śląski.  Uczniowie klas lotniczych naszego Technikum zaproszeni zostali do zwiedzania Muzeum Polskich Śmigłowców. Unikatowe śmigłowce można oglądać na wystawach w Krakowie-Tomaszowicach i w Zbrosławicach, gdzie wystawa lotnicza jest tworzona wspólnie z Muzeum Techniki Militarnej i Śląską Fundacją Pasjonatów Techniki Militarnej „Garnizon Górnośląski”.  W Krakowie-Tomaszowicach młodzież z pewnością zainteresują wystawy - "95 lat lotniczego pogotowia ratunkowego w Małopolsce", "130 lat pogotowia ratunkowego w Małopolsce" czy "50 lat śmigłowców Mi-2 w ratownictwie". Oprócz śmigłowców Muzeum zbiera też wszelkie pamiątki związane z ich produkcją i eksploatacją. Muzeum Ratownictwa dba o zabytki techniki a dzięki współpracy pasjonatów do zbiorów muzealnych trafiają wspaniałe eksponaty. Tradycja ratownictwa, dzieje polskich śmigłowców, zabytki polskiej techniki na pewno będą miały duży walor edukacyjny dla naszych uczniów.