Z wizytą w Czechowicach-Dziedzicach

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Z wizytą w Czechowicach-Dziedzicach

31 stycznia uczniowie klas pierwszych kierunków kolejowych udali się z wizytą do nowej siedziby sekcji eksploatacji w Czechowicach-Dziedzicach. Naczelnik sekcji Pan Stanisław Łazarz zaprezentował efekty inwestycji wraz z archiwalnymi zdjęciami. Mogliśmy dowiedzieć się w jaki sposób inwestycja na obszarze węzła kolejowego poprawiła efektywność transportu i utworzyła nowe możliwości podróży. Spotkaniu towarzyszyły rozmowy o pracy kolejarza  i zmieniających się warunkach zatrudnienia. Dzięki uprzejmości pracowników PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. młodzież mogła zwiedzić siedzibę oraz park drezyn i sprzętu utrzymania kolei. W drodze powrotnej uczniowie zwiedzili stację Czechowice-Dziedzice i na własne oczy przekonali się o postępie prac wykonanych w ramach projektu.