Wycieczka zawodoznawcza uczniów klas kolejowych

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Wycieczka zawodoznawcza uczniów klas kolejowych

W dniu 7.12.2023r. uczniowie z klas 3KT i 3KS odwiedzili oddział firmy DB Cargo Polska w Rybniku. Podczas wycieczki, każdy uczeń mógł spróbować swoich sił w prowadzeniu lokomotywy Vectron na symulatorze. Odbyły się również pokazy filmów o działaniu zakładu odtwarzane w okularach VR. Zwiedzili także halę produkcyjno-naprawczą, na której zobaczyli procesy związane z bieżącą naprawą wagonów towarowych, naprawami głównymi wagonów i lokomotyw spalinowych, produkcją wagonów towarowych i naprawą zestawów kołowych. Poznali specyfikę pracy osób zatrudnionych na stanowiskach związanych z naprawą i utrzymaniem taboru kolejowego. Składamy serdeczne podziękowania dla firmy DB Cargo Polska za zorganizowanie zwiedzania zakładu!