Wycieczka do Wrocławia

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Wycieczka do Wrocławia

W dniu 22 maja uczniowie klas: 3ET, 3LS, 3KT i 2ET wraz z opiekunami wzięli udział w wycieczce szkolnej do Wrocławia. Sztuka-architektura-przyroda – to wiodący temat  wędrówki po tym mieście. Uczestnicy wyjazdu zwiedzili najpierw Ogród Zoologiczny. Spacerując niespiesznie alejkami po terenie ZOO, uczniowie mieli okazję do podziwiania zwierząt z różnych stref geograficznych. Następnie był Ogród Japoński – wspaniały kompleks będący jednym z nielicznych śladów, które pozostały po Wystawie Światowej zorganizowanej we Wrocławiu w 1913 roku. Podczas rewitalizacji ogrodu prowadzonej w 1996 roku,  pracowali mistrzowie ogrodnictwa, architekci ogrodów, również specjaliści japońscy z miasta Nagoya oraz wiele innych osób, dzięki którym Ogród Japoński we Wrocławiu zyskał blask i piękno kultury Japonii. W bliskim sąsiedztwie Ogrodu znajduje się Fontanna Multimedialna, którą również podziwiali nasi uczniowie. To piękny, kolorowy ekran wodny, w którym przy muzyce wyświetlane są różne wizualizacje. Hala Stulecia znajdująca się nieopodal – dzieło Maxa Berga - była kolejnym punktem na trasie wycieczki. W 2006 roku Hala Stulecia została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa. Jest to bowiem przykład najwyższej sprawności inżynierskiej i biegłości rzemieślniczej, śmiałych – jak na owe czasy rozwiązań konstrukcyjnych. Budowana w latach 1911-1913 jest miejscem, w którym od ponad 100 lat odbywają się ważne wydarzenia, koncerty i wystawy. Na koniec, przyszedł wreszcie czas na spacer zaułkami Starego Miasta i  podziwianie kolorowych kamieniczek na Rynku. W centrum Rynku stoi Stary Ratusz, wyjątkowy w wymiarze europejskim zabytek gotycki. Wreszcie … to na wrocławskim Rynku i w jego najbliższej okolicy spotkać można najwięcej figurek krasnoludków. To był wspaniały dzień, pełen wrażeń, nowych doświadczeń, obcowania z przyrodą i architekturą Wrocławia. A wszystko to przy doskonałej pogodzie i świetnych nastrojach uczestników wycieczki.