Wicemistrzostwo Sosnowca w koszykówce chłopców

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Wicemistrzostwo Sosnowca w koszykówce chłopców

W dniach 05.12.2023r. 07.12.2023r, 08.12.2023r. i 12.12.2023r. odbyły się Mistrzostwa Sosnowca w koszykówce chłopców. Znakomity występ zanotowała Reprezentacja Technikum nr 4 Transportowego, która w eliminacjach okazała się najlepsza w swojej grupie i uzyskała awans do Finałów. W rozrywkach finałowych, podopieczni Daniela Gałużnego zmierzyli się z najlepszymi drużynami pozostałych dwóch grup eliminacyjnych. W pierwszym meczu Finałów pokonali  - VI LO, a następnie okazali się lepsi od IX LO. W drugim dniu Finałów zmagania na parkiecie zespół T 4 rozpoczął od rywalizacji z Zespołem Szkół Elektronicznych i Informatycznych. Zwycięstwo jednej z tych drużyn w tym meczu przesądzało o tytule mistrzowskim w bieżącym roku szkolnym. Tym razem lepsza okazała się drużyna ZSEiInf, która tym sukcesem przypieczętowała tytuł najlepszej koszykarskiej drużyny w mieście. Ostatni mecz z IV LO decydował o miejscach 2, 3 i 4 w tabeli końcowej. Po ubiegłorocznym mistrzostwie, nasza drużyna zanotowała wynik zdecydowanie powyżej oczekiwań stawianych sobie przed rozgrywkami. Celem był awans do finałowej szóstki. Tymczasem w znakomitym, pełnym ambicji, zaangażowania i mądrości stylu, zostaliśmy drugą szkołą w mieście.

Wicemistrzowie Sosnowca występowali w następującym składzie: Maciej Ciechelski  kl. 3 KT, Kacper Wejder, Szymon Kozłowski i Kacper Drewniak  kl. 4 TT, Karol Klimas kl. 4 KT, Kacper Zera kl. 4 LS, Miłosz Filus  kl. 5 BP, Bartnik Javier, Witt Kacper, Owczarek Oliwier, Suszcz Szymon  (1SO T4),  Wąchała Szymon (1ET T4), Kaliński Tomasz (1PK T4)  . Opiekunami  drużyny byli Daniel Gałużny i Roman Miszczak. Warto zaznaczyć, że swoją obecnością i dopingiem wspierali nasi absolwenci, którzy w ubiegłym roku wywalczyli Mistrzostwo Sosnowca: Dominik Tymoszuk, Jakub Solarz i Jakub Smolczewski. Gratulujemy, życzymy kolejnych sukcesów i powodzenia w zawodach rejonowych, które odbędą się w II semestrze.