Warsztaty dla uczniów klas kolejowych

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Warsztaty dla uczniów klas kolejowych

W dniu 8 kwietnia w naszej szkole odbyły się wykłady połączone z zajęciami warsztatowymi z mechatroniki dla uczniów klas 4TT i 4 KT. Zajęcia dla naszej młodzieży prowadzili pracownicy naukowi Wydziału Transportu i Inżynierii Lotniczej Politechniki Śląskiej dr inż. Andrzej Hałka i dr inż. Adam Mańka. Szkolenie odbyło się  w ramach wydarzenia Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024. Odbywający się teraz Tydzień Transportu Przyszłości to siedem dni poświęconych nauce, popularyzacji wiedzy i poznawaniu symulatorów wykorzystywanych w transporcie szynowym, lotniczym, inżynierii ruchu. Nasi uczniowie  zaproszeni zostali do wzięcia udziału w konkursach branżowych: wiedzy o transporcie szynowym, wiedzy o transporcie lotniczym i konkursie dotyczącym nowoczesnej inżynierii ruchu i mobilności miasta przyszłości. Życzymy powodzenia i liczymy na finał!