VIII Festiwal "Kolej w miniaturze"

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> VIII Festiwal "Kolej w miniaturze"

W dniach 16-17 marca Technikum nr 4 Transportowe po raz kolejny gościło miłośników modelarstwa i pasjonatów kolejnictwa podczas Festiwalu „Kolej w miniaturze”. To już ósma edycja tego wydarzenia, podczas którego nasze Technikum  odwiedza liczne grono wystawców i tłumy zwiedzających. Festiwal „Kolej w miniaturze” to wielkie wydarzenie dla miłośników modelarstwa a przy okazji doskonała zabawa dla całych rodzin. Olbrzymią grupę zwiedzających stanowiły jak zawsze dzieci, które chętnie uczestniczyły w zajęciach plastycznych i składały proste modele pociągów. Wszyscy goście podziwiali piękno i precyzję wiernie odwzorowanych lokomotyw,  wagonów i stacji kolejowych z różnych epok. Oprócz wielkiej makiety modułowej, w sali gimnastycznej naszej szkoły prezentowane były mniejsze makiety oraz ekspozycja  legendarnych pociągów. Pozostałe atrakcje można było obejrzeć w salach na parterze i piętrze  budynku szkoły, jak makieta kolejowa wykonana z klocków LEGO, modele silników parowych… Przez dwa dni nasi uczniowie nie tylko pomagali przy obsłudze tej imprezy ale także prezentowali sale kolejowe naszej szkoły wraz z ich wyposażeniem a przede wszystkim sprawnie obsługiwali symulatory i makietę. Dziękujemy serdecznie wszystkim osobom zaangażowanym i czuwającym nad bezpiecznym przebiegiem VIII Festiwalu „Kolej w miniaturze”: