Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Uczniowie Technikum nr 4 Transportowego na 21.Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie

Międzynarodowe Targi Książki to prawdziwe święto miłośników literatury W tym roku do grona uczestników tej imprezy dołączyli nasi uczniowie, którzy 27 października, wraz z tysiącami innych czytelników, odkrywali wydawnicze nowości, zdobywali autografy, nabywali książki i chłonęli czytelniczą atmosferę. Targi to przecież okazja nie tylko do zakupu  interesujących publikacji w niższych cenach, ale też możliwość rozmowy z wybitnymi twórcami – pisarzami, poetami,  ilustratorami i tłumaczami oraz znanymi, lubianymi osobistościami świata kultury i sztuki. Wyjazd został zorganizowany w związku z realizacją wymagań Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, a jego inicjatorkami były: p. Joanna Krupa-nauczyciel bibliotekarz w Technikum nr 4 i polonistka p. Bożena Lasota. Celem wycieczki była szeroko rozumiana promocja czytelnictwa i w związku z tym nasi uczniowie odwiedzili też inne miejsca na czytelniczej mapie Krakowa. Jednym z nich była Biblioteka Jagiellońska. Tam oprócz Czytelni Głównej, Czytelni Zbiorów Specjalnych oraz magazynów uczniowie mieli niepowtarzalną okazję obejrzeć Klinikę Kwaśnego Papieru, czyli miejsce, w którym przeprowadza się odkwaszanie zbiorów. Uczestnicy wycieczki obejrzeli  też wystawy prezentowane w oddziale Muzeum Narodowego w Kamienicy Szołayskich, z których jedna poświęcona była Wisławie Szymborskiej. Nie wyobrażamy sobie, aby kolejne Targi Książki mogły się odbyć bez naszego udziału, dlatego już dziś zachęcamy wszystkich zainteresowanych do przyszłorocznego wyjazdu. Zapraszamy też do odwiedzenia 3.Śląskich Targów Książki, które odbędą się w dniach 10-12 listopada w Katowicach.