Sukces w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Lotniczej!

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Sukces w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Lotniczej!

W dniu 8 marca odbyła się kolejna, jedenasta już edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Lotniczej "Latająca Miotła Baby Jagi". Organizatorem wydarzenia jest Technikum nr 4 im. Marii Skłodowskiej - Curie w Bytomiu - Elektronik oraz Stowarzyszenie Technicznych Szkół Lotniczych. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadpodstawowych kształcących się w zawodach lotniczych i objęty jest patronatem Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Z wielką satysfakcją informujemy, że Technikum nr 4 Transportowe zdobyło w tym współzawodnictwie trzecie miejsce!  Nagrodzona drużyna naszej szkoły to uczniowie klasy 4LS: Grzegorz Cymerys, Patryk Górski, Wiktor Zemczak. W konkursie wzięli udział również przedstawiciele klasy 3LO: Patryk Ruchlewicz, Michał Wolak i Bartosz Seweryn. Sukces naszych uczniów jest tym większy, że w tym roku w konkursie wzięło udział aż 20 trzyosobowych drużyn uczniów kształcących się w zawodach lotniczych z różnych rejonów kraju. Uczestnicy musieli wykazać się wszechstronną wiedzą dotyczącą zagadnień z zakresu: historii lotnictwa, aerodynamiki i mechaniki lotu, prawa lotniczego, nawigacji lotniczej, napędów lotniczych oraz bezzałogowych statków powietrznych. Opiekunami młodzieży byli nauczyciele: p. Monika Kumor i p. Adam Rajca. Serdecznie gratulujemy osiągniętego sukcesu!