Straż Ochrony Kolei w naszej szkole

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Straż Ochrony Kolei w naszej szkole

W dniu 8 marca uczniowie T4 mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z przedstawicielami Straży Ochrony Kolei - instytucji dbającej o bezpieczeństwo na peronach, w okolicy torów i przejazdów kolejowych. Straż Ochrony Kolei to  uzbrojona i umundurowana formacja działająca na obszarze kolejowym, w pociągach i innych pojazdach kolejowych. Jej najważniejszym zadaniem jest ochrona zdrowia i życia, a dodatkowe uprawnienia ułatwiają wykonywanie swoich obowiązków. Nasi goście wygłosili prelekcję zatytułowaną: " Nigdy nie baw się w pobliżu torów! Straż Ochrony Kolei czuwa nad Twoim bezpieczeństwem". Wykład stanowił również okazję do zapoznania się z historią formacji chroniącej polską kolej oraz z zasadami bezpieczeństwa panujących na przejazdach kolejowych. Przekazane zostały również informacje o naborze do tej służby i współczesnym wyposażeniu strażników. Dziękujemy za wizytę w naszej szkole!