Młodzieżowy Organizator Sportu

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Młodzieżowy Organizator Sportu

W bieżącym roku szkolnym Ministerstwo Edukacji i Nauki wraz ze Szkolnym Związkiem Sportowym przygotowało i wprowadziło program "Kształcenie animatorów sportu szkolnego". Został on podzielony na dwa kursy: Młodzieżowy Organizator Sportu i Młodzieżowy Sędzia Sportowy. Program ten , a dokładnie pierwszy z kursów t.j."Młodzieżowy Organizator Sportu" realizowany był w naszej szkole w miesiącach październik - grudzień 2022 r. W kursie prowadzonym przez naszego nauczyciela Daniela Gałużnego uczestniczyło 15 uczniów, którzy dzięki przygotowanym materiałom, w trakcie zajęć, jak również samodzielnie zdobywali i poszerzali swoją wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu zdrowego stylu życia, a także organizacji zajęć rekreacyjnych, zawodów sportowych o zasięgu lokalnym, powiatowym i wojewódzkim. Nadrzędnym celem tego przedsięwzięcia było przygotowanie grupy młodzieży do animowania form działalności sportowo - rekreacyjnej i sportowej w  szkołach. Warunkiem ukończenia kursu i uzyskania uprawnień MOS było uzyskanie pozytywnego wyniku egzaminu, który odbył się w naszej szkole w dniu 13 grudnia 2022 r. W dniu dzisiejszym t.j. 04 stycznia 2023 r. miała miejsce uroczystość wręczenia legitymacji Młodzieżowego Organizatora Sportu uczestnikom kursu.

Z rąk Dyrektora Szkoły - mgr inż. Jacka Górskiego, wicedyrektor szkoły mgr Ewy Bartosińskiej oraz prowadzącego kurs mgr Daniela Gałużnego legitymacje odebrali: Adrian Ciećka, Kacper Drewniak, Krystian Firek, Szymon Kozłowski, Paweł Maladyn, Marcel Oliwa, Remigiusz Palka, Bartosz Piotrowski, Daniel Styczeń, Mateusz Wanik, Kacper Wejder ( wszyscy klasa III TT ), Jakub Solarz IV AG, Jakub Smolczewski, Dominik Tymoszuk ( obaj IV BG) i Kamil Dróżdż IV CG.

Gratulujemy i życzymy wielu znakomitych pomysłów i samych sukcesów na płaszczyźnie organizacyjnej w obszarze sportu szkolnego.