Mistrzostwo Sosnowca w koszykówce chłopców!

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Mistrzostwo Sosnowca w koszykówce chłopców!

W dniach 30.11.2022 r. - 08.12.2022 r. odbyły się Mistrzostwa Sosnowca w koszykówce chłopców. Znakomity występ zanotowała Reprezentacja Technikum nr 4 Transportowego, która w eliminacjach pokonała IV LO ( 25:13), III LO im. B. Prusa (50:9) i CKZiU Technikum nr 1 Ekonomiczne (33:11) uzyskując awans do Finałów. W rozrywkach finałowych, podopieczni prof. Daniela Gałużnego zmierzyli się z najlepszymi drużynami pozostałych dwóch grup eliminacyjnych. W pierwszym meczu Finałów pokonali ubiegłorocznych mistrzów - II LO 37:14. W kolejnym meczu okazali się lepsi od IX LO, wygrywając 42:13. W drugim dniu Finałów zmagania na parkiecie zespół T 4 rozpoczął od rywalizacji z Zespołem Szkół Elektronicznych i Informatycznych. Zwycięstwo w tym meczu przesądzało o tytule mistrzowskim w bieżącym roku szkolnym. Po bardzo zaciętym i wyrównanym meczu nasza drużyna zwyciężyła 26:16. pieczętując tytuł najlepszej koszykarskiej drużyny w mieście. Ostatni mecz z CKZiU T 6 ( 20:0 w.o.) nie miał już wpływu na miejsce w tabeli końcowej. Po ubiegłorocznym wicemistrzostwie, wspięliśmy się o jeden stopień wyżej i w znakomitym, pełnym ambicji, zaangażowania i mądrości stylu, wygrywając wszystkie mecze, zostaliśmy najlepszą szkołą w mieście.

Mistrzowie Sosnowca występowali w następującym składzie: Maciej Ciechelski kl. 2KT, Kacper Wejder, Szymon Kozłowski i Kacper Drewniak  kl. 3 TT, Karol Klimas kl. 3 KT, Kacper Zera kl. 3 LS, Jakub Solarz kl. 4 AG,  Jakub Smolczewski  kl. 4 BG (kapitan drużyny), Miłosz Filus  kl. 4 BP, Kamil Dróżdż kl. 4 CG.

Trenerem drużyny jest pan Daniel Gałużny. Asystentem trenera jest  Dominik Tymoszuk ( 4 BG), który w tym roku nie mógł pomóc drużynie na parkiecie, ale w znakomity sposób spisał się w nowej roli. Gratulujemy, życzymy kolejnych sukcesów i powodzenia w Półfinale Wojewódzkim, który odbędzie się w II semestrze!